Выставка AQUA UKRAINE Киев МВЦ

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
XIV МІЖНАРОДНОГО ВОДНОГО ФОРУМУ AQUA UKRAINE - 2016

8-10 листопада 2016 року в Міжнародному виставковому центрі відбувся XIV Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE - 2016». Традиційно Форум пройшов за Розпорядженням Кабінету Міністрів України у складі спеціалізованої виставки і низки науково‑практичних конференцій, семінарів, круглих столів та інших заходів.

Організатор:
- ТОВ «Міжнародний виставковий центр»
За підтримки:
- Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України
- Міністерства екології та природних ресурсів України
- Державного агентство водних ресурсів України
- Messe Berlin GmbH
- Асоціації «Питна вода України»

В урочистій церемонії з нагоди відкриття Форуму взяли участь:
- Кругляк Едуард Борисович – Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України, Голова Оргкомітету з підготовки та проведення XII Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово‑комунального господарства» та Міжнародних спеціалізованих виставок «AQUA UKRAINE», «КомунТех», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «ЄвроБудЕкспо»
- Вакараш Віктор Михайлович - Заступник Міністра екології та природних ресурсів України – керівник апарату
- Гвозденко Павло Валерійович - В.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України
- Хіврич Юрій Єгорович – Президент Асоціації «Питна вода України»
- Ткаченко Анатолій Вікторович – Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр»
- інші офіційні особи.

Після привітальних слів почесні гості ознайомилися з обладнанням для водогосподарської галузі, натурними зразками техніки для сфери житлово‑комунального господарства, будівельної індустрії, енерго- та ресурсозбереження.

Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE 2016 Київ МВЦНа виставці AQUA UKRAINE, яка є суттєвою складовою комплексного заходу, цього року була представлена продукція 106 підприємств.

Беззаперечний лідер водної галузі, багаторічний експонент виставки – компанія «ВІЛО УКРАЇНА» (Україна, Київська область) презентували останні розробки концерну WILO SE: високоефективни й моноблочний насос преміум‑класу Wilo-Stratos GIGA B, універсальну збірну шахту для водовідведення Wilo-Port 600 та багатоступеневий відцентровий насос для водопостачання, зрошення та поливу і використання дощової води WILO-HiMulti 3.

Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE 2016 Київ МВЦПостійний учасник виставки – ТОВ «Імест-Плюс» (Україна, м. Київ) щорічно дивує відвідувачів новинками та розширенням асортименту продукції. Цьогоріч компанія вперше в Україні представила комбіновану установку високого тиску та вакууму ROM SmartCombi. Пристрій призначений для прочищення/очищення побутових комунікацій та міських каналізацій.

Неможливо не відмітити гучний вихід на український ринок учасника виставки - компанії KUNTZE INSTRUMENTS GMBH (Німеччина), відомої як найбільший виробник аналітичного обладнання в Європі. Компанія постійно інвестує в розвиток нових технологій аналізу води та розширює мережу своїх представництв по всьому світу.

Підвищений інтерес відвідувачів викликало нове обладнання, презентоване компанією «ОНІКО». Всі бажаючі мали змогу ознайомитись з інноваційною системою очистки та знезараження води - Villagepump BV, яка є ідеальним рішенням для віддалених поселень без мережі електричного живлення. Villagepump 500 - це компактне обладнання для отримання чистої води усюди, де є поверхневе джерело води.

Цього року склад учасників поповнився рядом підприємств,
які вперше презентували продукцію на виставці «AQUA UKRAINE»

Серед них: ABO VALVE (Чеська Республіка), DÜKER Gmbh (Німеччина), BBA PUMPS (Нідерланди), ТОВ «Вікно у водяний всесвіт», ТОВ «Гідротехбуд», ТОВ «Лайнекс», ТОВ «Укс‑Груп Україна», ТОВ «Полімерна Група Терполімергаз», ПП «Фловекс», ТОВ «Харківська інженерна компанія», ТОВ «Центральна біохімічна лабораторія», ТОВ «Ювента‑Груп Україна» тощо. На виставкових стендах вищезазначених експонентів були широко представлені насосні агрегати для різноманітних галузей застосування, трубопровідна та запірна арматура, комплексні рішення для проектування та будівництва плавальних комплексів, фітинги, екологічно безпечне обладнання для знезараження води, а також послуги буріння свердловин та лабораторного контролю за показниками якості та безпечності питної води.

З різноманітним асортиментом пластикових труб для водогосподарської галузі

можна було ознайомитися на стендах компаній, що займають лідируючі позиції на національному ринку: ТОВ «Укрполімерконструкція», ПАТ «Броварський завод пластмас», ТзОВ «Ельпласт‑Львів», ТОВ «Компанія Акватерм Україна».

Чимало ексклюзивних розробок було запропоновано в сегменті
водопідготовки, очищення, знезараження води та стоків учасниками,
які вже не вперше презентують свої можливості у рамках виставки

Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE 2016 Київ МВЦСеред них: Enor Enerji Teknolojileri a.s. (Туреччина), ТОВ «Аерокор», ТОВ «Альхім», ТОВ «Будинок Інвест Строй», ТОВ «ВТА‑Україна Плюс», ТОВ «Енергозберігаючі технології», ТОВ «Панда», ТОВ «Пластікс Україна», ТОВ «СК Трейдінг Груп», ДП «Цептер Інтернаціональ Україна». Найбільший виробник ринку водоочисного обладнання ТОВ «НВО «Екософт» представив весь спектр продукції для очищення води: від побутових фільтрів до унікальних промислових установок водопідготовки.

Найсучасніші рішення для водопровідно‑каналізаційного господарства України, представлені на стендах таких національних виробників як: ТОВ «Аквантіс», ТОВ «Бортек», ПАТ «Бротеп‑Еко», ТОВ «Акватон», ГК «Екополімер», ПВП «Насосенергопром», ПП «Нерекс», ДП «Смоли», НДІЕП «Фітопотік», ТОВ «2Н Пласт Україна», ТОВ «Юнілос Україна» викликали професійний інтерес широкої аудиторії відвідувачів виставки.

Повний перелік учасників

В рамках ділової програми XII Міжнародного Конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово‑комунального господарства - 2016» (організатор: Мінрегіон) були розглянуті нагальні питання щодо нормативно‑правового забезпечення водної галузі та фінансового стану підприємств водопровідно‑каналізаційного господарства, систем тарифоутворення тощо. В рамках заходу було презентовано проект «ZAK УКРАЇНА. Ефективний аналіз очисних споруд в Україні» (керівник проекту - Вейгарт Стефан, Дреберіс GmbH, Технічний університет м. Дрезден, Німеччина). Проект має на меті сприяння захисту водойм та ефективного використання ресурсів під час очищення стічних вод в Україні, перевірку стану очисних споруд та вивчення можливості застосування методу «ZAK», обґрунтування потреб в електроенергії, які необхідні для оптимізації показників.

Щорічна науково‑практична конференція «Вода і довкілля» (організатори: Міністерства екології та природних ресурсів України, Державне агентство водних ресурсів України, ГВП-Україна), що доповнює Форум з моменту його існування, була присвячена питанням врегулювання державної політики у сфері охорони вод та раціонального використання водних ресурсів в контексті міжнародних зобов’язань та євроінтеграції, а також впровадження Національних цілей по Протоколу про воду та здоров’я на національному рівні.

Програма докладніше

Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE 2016 Київ МВЦЗа традицією, активну участь у роботі виставки прийняв АК ПАТ «Київводоканал». На відкритому майданчику відбулося «Шоу екскаваторів». Цього року водії‑віртуози представили нову програму заходу. За допомогою великогабаритної техніки представники водоканалу грали в боулінг, забивали цвяхи, переносили відра з водою, відкривали пляшки ковшем і як зазвичай, дивували і радували глядачів.

Одночасне проведення Міжнародних спеціалізованих виставок взаємодоповнюючих тематик («КомунТех»/»ДорТехЕкспо», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «ЄвроБудЕкспо», «Екологія підприємства»), що вже стало традиційним, надало можливість фахівцям отримати повну інформацію про сучасний стан економіки і тенденції його розвитку, налагодити контакти із партнерами, порівняти та об'єктивно оцінити ринкові пропозиції.

Загальна площа виставкового проекту склала близько 16 000 кв.м, зібравши під дахом Міжнародного виставкового центру 362 підприємства‑учасника. Спільно з комплексом даних галузевих виставок пройшла Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості». Виставки відвідало понад 12 000 спеціалістів, серед яких керівний та інженерний склад водоканалів, підприємств ЖКГ, проектних, монтажних, будівельних організацій, басейнових управлінь, підприємств харчової, фармацевтичної, хімічної та нафтохімічної, гірничовидобувної, енергетичної, металургійної та машинобудівної галузей, проектних і науково‑дослідних організацій та ін.

Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE 2016 Київ МВЦ

Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE 2016 Київ МВЦ

Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE 2016 Київ МВЦ

Галузева приналежність компаній відвідувачів, %

Водна галузь

22.1

Машинобудування

14.2

Будівництво та проектування

13.3

Енергетика і теплозбереження

11.7

Газова і нафтова промисловість

9.2

Агропромисловий сектор

8.6

Наукові та учбові заклади

6.5

Громадські організації

4.8

Центральні та місцеві органи влади, інші органи влади

3.5

Харчова промисловість

3.1

Металургія

2.2

Інше

1.7

 

Тематика, що цікавить відвідувачів, %

Водопостачання

15.0

Водопідготовка

14.4

Водовідведення

12.2

Очищення стічних вод

10.5

Насосне та арматурне обладнання

9.9

Інженерні мережі

8.7

Автоматизація технологічних процесів

8.3

Утилізація осаду стічних вод

7.1

Прилади обліку і контролю якості води

6.0

Охорона водних ресурсів

5.8

Бутильовані води

2.2