Выставка ЭКОЛОГИЯ ПРЕДПРИЯТИЯ Киев МВЦ

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
IV СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВИСТАВКИ ЕКОЛОГІЯ ПІДПРИЄМСТВА - 2016

8-10 листопада 2016 року в Міжнародному виставковому центрі (МВЦ, м. Київ, Броварський пр-т, 15) відбулась IV Спеціалізована виставка «Екологія підприємства - 2016», яка є сучасним майданчиком для вирішення екологічних проблем сьогодення. Завданнями виставки є популяризація ведення «зеленого» бізнесу підприємствами країни, а також підвищення рівня обізнаності громадян в сфері екологічної безпеки.

Організатор: ТОВ «Міжнародний виставковий центр», за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України

В урочистій церемонії з нагоди відкриття Форуму взяли участь:
- Кругляк Едуард Борисович – Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального господарства України, Голова Оргкомітету з підготовки та проведення XII Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово‑комунального господарства» та Міжнародних спеціалізованих виставок «AQUA UKRAINE», «КомунТех», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «ЄвроБудЕкспо»
- Вакараш Віктор Михайлович - Заступник Міністра екології та природних ресурсів України – керівник апарату
- Гвозденко Павло Валерійович - В.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України
- Хіврич Юрій Єгорович – Президент Асоціації «Питна вода України»
- Ткаченко Анатолій Вікторович – Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр»
- інші офіційні особи.

Після привітальних слів почесні гості ознайомилися з сучасними рішеннями в сфері ресурсозберігаючих, маловідходних та екологічно безпечних технологій, натурними зразками енергоефективного обладнання для широкого спектру галузей національної економіки. Слід зазначити, що цього року підприємства країни виявляють високу зацікавленість у впровадженні «зелених технологій» на власному виробництві, модернізації застарілого обладнання та мінімізацію його впливу на навколишнє природне середовище.

Учасники виставки «Екологія підприємства» запропонували відвідувачам
найсучасніші рішення в сфері екології та охорони навколишнього середовища
як вітчизняних, так і світових виробників

Виставка Екологія підприємства 2016Компанія «УКРЕКОПРОМ» (Україна, м. Одеса), яка має власний виробничий комплекс зі знищення промислових відходів, надала можливість гостям заходу в режимі реального часу відстежити процес утилізації безпосередньо із самого виробництва.

Неабияку увагу спеціалістів привернув стенд Державного науково‑технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки. Найпопулярнішим обладнанням Центру, безумовно, стала мобільна лабораторія радіаційної розвідки RannidSONNI та переносний дозиметр‑радіометр Vasikka, інше вимірювальне обладнання.

ДП «Адміністрація морських портів України» презентувала глобальну кампанію щодо екологізації портів. Сутність програми – зменшення викидів в атмосферу та скиду небезпечних стічних вод в акваторію морських портів.

Послуги в сфері екології та природокористування

Виставка Екологія підприємства 2016були представлені на стендах як нових, так і постійних експонентів виставки: лідер галузі – ТОВ «Спеценергокомплекс», ТОВ «Еко‑Енергопром», НВП «Еконад», ПП «Інтер‑Еко», НВП «Екозахист», НВЦ «Екоексперт», НВП «Техноекос», ТОВ «Центр практичної екології». Кількість компаній‑учасників даного сегменту вказує на насичення ринку пропозиціями щодо розробки природоохоронної контрольно‑дозвільної документації.

Неможливо не відмітити участь у заході національних виробників: Консорціум «Енергомашекологія», ТОВ «Проектремонтаж», ТОВ «Харківська інженерна компанія». На виставкових стендах вищезазначених експонентів були широко представлені проекти об’єктів газоочищення в різних галузях промисловості, екологічне та енергозберігаюче обладнання для дезінфекції повітря УФ‑випромінюванням.

Перелік учасників

Другий рік поспіль в рамках виставки «Екологія підприємства»
на території МВЦ розташувалась «Спецекспозиція електротранспорту»

Виставка Екологія підприємства 2016Підвищений інтерес до експозиції викликаний стрімким розвитком ринку електротранспорту в Україні в останні роки. Всі бажаючі мали змогу ознайомитись з новими моделями електромобілів найвідоміших світових виробників: BMW, Nissan, Renault, зарядними станціями як вітчизняного, так і іноземного виробництва, які були представлені на стендах компаній «ElektroKMAMK», «Z.E. Mobiles», «EcoCars», Асоціації учасників ринку електромобілів, «Бліц‑Авто». Товари для спорту та відпочинку, а саме електровелосипеди та мотоцикли, гіроборди були презентовані компаніями «Elite Bike», «TM Volta Bikes», Асоціацією «Енергія».

В рамках ділової програми з успіхом пройшов «Всеукраїнський форум екологів» (організатор – Видавничий дім «Медіа‑Про»), під час проведення якого обговорювались найактуальніші теми промислової екології: основні зміни в екологічному законодавстві у 2016 році, організація виробничого екологічного контролю, адміністративна відповідальність за порушення екологічного законодавства, екологічний аудит підприємства. Найбільша цінність семінару полягала в можливості всіх учасників поспілкуватися з доповідачами і отримати відповіді на всі свої питання.

Щорічна науково‑практична конференція «Екологічна безпека» (організатор: Державна екологічна академія управління) була присвячена питанням правового регулювання та вимогам до оформлення звітів з екологічного аудиту, практичним аспектам встановлення та коригування санітарно-захисних зон виробництв та проблемам знищення небезпечних відходів. Відвідувачі заходу відзначили високу актуальність порушених питань.

Під час семінару «Система управління знаннями, робочими процесами та електронним документообігом. Захист інформації» (організатор: Державний науково‑технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки) спікери, а саме представники Адміністрації Президента України, Microsoft Ukraine, Check Point Software Technologies Ltd презентували кейс вдалих практик у сфері електронного урядування та поділилися досвідом щодо запровадження даних технологій.

Програма докладніше

Виставка Екологія підприємства 2016Однією з найпопулярніших подій під час проведення виставки став безкоштовний збір відпрацьованих люмінесцентних ламп від населення «#Здай лампу!», організаторами якого виступили ТОВ «Міжнародний виставковий центр» та ТОВ «Екологічні інвестиції». Мета акції – інформування населення щодо правильного поводження з небезпечними побутовими відходами та необхідності їх утилізації. Захід викликав неабиякий інтерес з боку ЗМІ та у користувачів соціальних мереж. Подія була висвітлена на декількох центральних телевізійних каналах країни та в багатьох інтернет‑виданнях. За всі дні роботи виставки було зібрано 919 люмінесцентних ламп, 65 кг елементів живлення, 6 кг вживаної електротехніки, 56 градусників. Сподіваємось, що кількість екологічно‑свідомих громадян зростатиме кожного дня!

Спеціалізована виставка «Екологія підприємства» традиційно є невід’ємною частиною тематично пов’язаних галузевих експозицій («AQUA UKRAINE», «КомунТех»/»ДорТехЕкспо», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «ЄвроБудЕкспо»), що надає можливість фахівцям отримати повну інформацію про сучасний стан економіки і тенденції його розвитку, відстежити зміни законодавчої бази галузі, порівняти та об'єктивно оцінити ринкові пропозиції.

Загальна площа виставкового проекту склала близько 16 000 кв.м, зібравши під дахом Міжнародного виставкового центру 362 підприємства‑учасника. Спільно з комплексом даних галузевих виставок пройшла Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості». Виставки відвідало понад 12 000 спеціалістів, серед яких керівний і інженерний склад проектних, монтажних, будівельних організацій, СЕС, екологічних інспекцій, науково‑дослідних організацій, підприємств металургійної і машинобудівної, гірничо‑збагачувальної, енергетичної, хімічної та нафтохімічної, харчової, фармацевтичної, агропромислової галузей, інших фахівців.

Виставка Екологія підприємства 2016

Виставка Екологія підприємства 2016

Виставка Екологія підприємства 2016

Галузева приналежність компаній відвідувачів, %

Екологічні підприємства та організації

23.5

Машинобудування

11

Металургія

10

Хімічна промисловість

8.9

Харчова промисловість

7.3

Будівництво та проектування

7

Агропромисловий сектор

6.7

Газова та нафтова галузь

6.3

Енергетика та теплопостачання

6

Центральні та місцеві органи влади, інші органи влади

5.4

Наукові та навчальні заклади

3.9

Інше

4

 

Тематика, якою цікавилися відвідувачі, %

Екологічний моніторинг

19.8

Очищення промислових викидів

14.8

Тверді промислові відходи та їх утилізація

14.3

Поводження з токсичними та радіологічними відходами

13.9

Очищення та відновлення грунтів

9.2

Звукоізоляція, боротьба з шумом

8.9

Електромагнітні та радіаційні випромінювання

6.8

Екологічно безпечні технології та виробництва

6.4

Переробка полімерних відходів

6