Выставка ЭКОЛОГИЯ ПРЕДПРИЯТИЯ Киев МВЦ

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
ІII СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВИСТАВКИ ЕКОЛОГІЯ ПІДПРИЄМСТВА - 2015

В рамках масштабного проекту, що об'єднує ряд тематично взаємопов'язаних напрямків (Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE», Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех», Спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо», Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», Спеціалізована виставка «ДорТехЕкспо», Агропромислова виставка «Агрофорум») вже втретє за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України пройшла Спеціалізована виставка «Екологія підприємства – 2015».
Цього року заходи проходили 10-13 листопада на території Міжнародного виставкового центру (Броварський пр-т, 15, ст. м. «Лівобережна»).

Стрімкий розвиток цивілізації в останні десятиріччя ставить перед усіма державами світу потужні екологічні виклики. Разом з тим, екологічна складова інтегрально пов’язана з економікою, соціальною та науковою сферами. Тому основним завданням виставки «Екологія підприємства» є, перш за все, сприяння впровадженню новітніх науково - технічних природоохоронних досягнень на виробництві з метою поліпшення екологічної ситуації та підвищення екологічної безпеки, забезпеченню екологічно збалансованого природокористування та удосконалення регіональної екологічної політики, зменшення антропогенного впливу на довкілля, досягнення безпечного для здоров’я людини стану навколишнього природного середовища.

В урочистій церемонії з нагоди відкриття взяли участь:
- Зубко Геннадій Григорович – Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України
- Кругляк Едуард Борисович – Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України, Голова Оргкомітету з підготовки та організації Конгресу
- Домбровський Олександр Георгійович – Народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно - енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
- Курикін Сергій Іванович – В.о. Міністра екології та природних ресурсів України
- Савчук Сергій Дмитрович – Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження
- Овчаренко Ірина Іванівна – В.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України
- Януконіс Марюс – Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні
- Матонєнє Дайва – Заступник Міністра навколишнього середовища Литовської Республіки
- Коболєв Андрій Володимирович – Голова правління НАК «Нафтогаз України»
- Пишний Андрій Григорович – Голова правління АТ «Ощадбанк»
- Ткаченко Анатолій Вікторович – Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр»

Після привітальних слів почесні гості ознайомилися з новітніми енергоефективними, ресурсозберігаючими та екологічно безпечними технологіями, науковими та технічними розробками і обладнанням у водної галузі, у сфері житлово - комунального господарства, будівельній індустрії, агропромисловому секторі.

В цих розділах була представлена продукція понад 350 як українських підприємств, так і відомих компаній - виробників з Австрії, Азербайджану, Бельгії, Великобританії, Греції, Данії, Італії, Казахстану, Китаю, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США, Угорщини, Франції, Чехії, Швейцарії. Виставки, загальна площа яких склала близько 13000 кв.м., відвідало біля 8000 представників різних галузей економіки, серед яких керівний та інженерний склад підприємств харчової, фармацевтичної, хімічної та нафтохімічної, енергетичної, металургійної та машинобудівної, гірничо - збагачувальної, агропромислової галузей, проектних, монтажних, будівельних організацій, СЕС, екологічних інспекцій, науково - дослідних організацій та ін.

Важливим заходом ділової програми став Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» (організатори: Всеукраїнська екологічна ліга, Центр муніципальних технологій, Медіа ДАК). Під час обговорення були підняті такі важливі питання, як адаптація законодавства у сфері поводження з відходами в контексті децентралізації влади та збалансованого розвитку територіальних громад, а також питання формування тарифної політики щодо поводження з побутовими відходами в межах окремої територіальної громади.

Також під час роботи виставки пройшла науково - практична конференція «Екологічна безпека» (організатори: Інформаційно - просвітницький Орхуський центр, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління Мінприроди України), де були розглянуті питання поводження з відходами, в т.ч. небезпечними, рентабельності їх переробки, екологічної безпеки та інші найактуальніші теми, які викликали інтерес професійної аудиторії відвідувачів.

В рамках виставки пройшов круглий стіл «Ключові аспекти якісного водозабезпечення населення України» (організатор – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України), де були розглянуті проблеми екології питної води та методи їх розв’язання, гігієнічні та медико - екологічні аспекти застосування хлору для знезараження води та інші актуальні питання, а також Конференція інноваційних проектів «Нова енергетика. Еко - безпека. Енергоефективність» (організатор – ГО «Центр підтримки екологічних ініціатив»).

Особливу увагу на виставці «Екологія підприємства» було приділено інноваційним рішенням у сфері захисту водних ресурсів, утилізації небезпечних відходів. Розробки та продукцію у цих галузях представили на виставці такі компанії, як: SUEZ Environnement (Франція) – компанія, що спеціалізується на захисті та відновленні ресурсів, отриманні поновлюваних джерел енергії з відходів і вторинної сировини, ТОВ «Тарком Екосервіс» (входить до Асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами) – спеціалізоване підприємство з утилізації відходів I-IV класів небезпеки термічним методом, не створюючи при цьому загрози навколишньому середовищу, ТОВ «Глорія - Еко» – компанія, яка пропонує альтернативу газу – виробництво якісного, економічного, рідкого і твердого піролізного палива з відпрацьованих автопокришок та інших гумотехнічних виробів. На стенді ТОВ «Еко - Енергопром» були презентовані проекти зі збирання, заготівлі та утилізації вторинної сировини, зношених шин та небезпечних відходів на базі власного спеціалізованого полігону. Фахівці ТОВ «Спеценергокомплекс» надавали професійні консультації з розробки та оформлення науково - технічної документації в галузі промислової екології згідно діючої нормативно - правової бази України. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Національний університет біоресурсів та природокористування України презентували дослідження та розробки у галузі раціонального природокористування, впровадження інформаційних та комунікаційних технологій в сфері енергетики та енергоефективності, екологічного моніторингу атмосферного повітря, методів очищення та відновлення ґрунтів.

Тема електромобілів в Україні стає все більш актуальною. Така тенденція давно спостерігається в багатьох розвинених країнах, де «зелений» транспорт вже досить популярний. На превеликий жаль, Україна є енергозалежною країною, а розвиток електромобілів, хоч і у віддаленій перспективі, але зможе в значній мірі скоротити таку залежність. Так, висока вартість палива для традиційних авто, поряд з перевагами електротранспорту, а це – зручність, екологічність і зростаюча доступність, змушують українців все частіше замислюватися над перспективою придбання електромобілів. Тому і не дивно, що особливий інтерес відвідувачів виставки викликали експозиції електромобілів, де були представлені такі моделі, як Nissan e-NV200, який вирізняється з класу компактних фургонів безпрецедентною досконалістю, нульовими викидами шкідливих речовин і наднизькими експлуатаційними витратами; «бестселер» компанії Nissan - модель LEAF, електромобіль Renault Fluence Z.E., який готовий на одному заряді акумулятора подолати 185 кілометрів шляху, а також електромобіль Tesla Model S, що має надпотужний електричний двигун Tesla, що забезпечує йому бездоганну продуктивність. На експозиції також була представлена новітня розробка ПАТ «Харківський тракторний завод» – інноваційний електричний трактор «Едісон». Харківська машина стане першою українською серійної технікою подібного типу. Модель розроблена спільно з компанією «АвтоЕнтерпрайз» і на сьогоднішній день не має аналогів у світі. Трактор оснащений 24-кіловатними літій-іонними батареями і електродвигуном Nissan Motors/Electric Motor потужністю 35 кінських сил. Для повної зарядки акумуляторів потрібно від 2 до 4 годин від зарядного пристрою та від 8 до 10 годин від електромережі 220 В.

За підсумками виставки, учасники відзначили актуальність щорічного проведення даного заходу для всіх галузей економіки, оскільки саме впровадження інноваційних екологічних технологій є одним з основних шляхів вирішення проблем охорони навколишнього природного середовища.

 

Спеціалізована виставка «Екологія підприємства 2015»

Спеціалізована виставка «Екологія підприємства 2015»

Спеціалізована виставка «Екологія підприємства 2015»

Склад відвідувачів за галузевими напрямками та сферами діяльності

Екологічні послуги

29%

Машинобудування

10%

Металургія

12%

Хімічна промисловість

8%

Харчова промисловість

7%

Агропромисловий сектор

4%

Газова та нафтова промисловість

4%

Енергетика та теплозбереження

3%

Будівництво та проектування

5%

Деревообробка

5%

Наукові та учбові заклади

4%

Центральні та місцеві органи влади

4%

Громадські організації

2%

Інше

3%