Выставка ТОПЛИВНО-ЭНЕРГЕТИЧЕСКИЙ КОМПЛЕКС УКРАИНЫ Киев МВЦ

ПОПЕРЕДНІЙ ЗВІТ
ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
XV МІЖНАРОДНОГО ФОРУМУ
ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ:
СЬОГОДЕННЯ ТА МАЙБУТНЄ

Місце проведення:
Міжнародний виставковий центр,
Україна, м. Київ, Броварський проспект, 15

Міжнародний форум «Паливно‑енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» розпочав свою історію під час проведення в Києві Виконавчої асамблеї Всесвітньої енергетичної ради у 2003 році. Захід щорічно проводиться відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України.

Організатори:
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
Міжнародний виставковий центр

На сьогодні Форум є найбільш авторитетним та масштабним заходом в Україні, який спроможний всебічно представити сучасний стан та вектор розвитку паливно‑енергетичного комплексу, комплексно презентувати потужний потенціал ефективних технічних рішень для розбудови взаємопов'язаних галузей, забезпечити відкритий діалог між владою та бізнесом, взаємодію між виробниками та споживачами продукції.

Цьогорічний XV Міжнародний «Паливно‑енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» проходив з 7 по 9 листопада на території Міжнародного виставкового центру у форматі наступних заходів:
- Галузева експозиція підприємств ПЕК України
- XV Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості - 2017»
- ІІ Міжнародна спеціалізована виставка «НАФТОГАЗЕКСПО - 2017»
- ІІ Міжнародна спеціалізована виставка гірничодобувної промисловості «MINING INDUSTRY EXPO - 2017»
- Ділова програма

Унікальне поєднання зазначених заходів зібрало під єдиним дахом учасників енергетичного, гірничодобувного, нафтогазового, машинобудівного ринків і суміжних з ними галузей. Потужний демонстраційний майданчик площею близько 7 500 кв.м наочно презентував широкий спектр продукції для усіх ланок інфраструктурного ланцюга: видобування, генерації, передачі, розподілення та споживання енергоресурсів. Свої технології, обладнання та пристрої представили понад 229 підприємств, серед яких - 29 іноземних компаній, з 11 країн світу (Австрія, Білорусь, Грузія, Канада, Китай, Німеччина, Польща, Туреччина, Україна, Франція, Чехія).

7 листопада у церемонії відкриття XV Міжнародного форуму «Паливно‑енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» та Міжнародних виставок «Енергетика в промисловості», «НАФТОГАЗЕКСПО» та «MINING INDUSTRY EXPO» взяли участь:
- Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Галина Карп;
- Перший заступник Голови Комітету паливно‑енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України Олександр Домбровський;
- Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко;
- Голова Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, Герой України Семен Поташник;
- Директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові пані Сюзан Фрітц;
- Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні пан Мохаммад Бехешті‑Монфаред;
- Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні пан Радек Матула;
- Генеральний директор МВЦ Анатолій Ткаченко;
- інші почесні гості.

Галузеву експозицію «ПЕК України» представляли енергетичні компанії, які працюють у сегментах видобутку енергоресурсів, генерації, розподілу та збуту енергії, а саме: ДП НЕК Укренерго; ПрАТ Укргідроенерго; ПАТ Донбасенерго; ДП НАЕК Енергоатом разом з відокремленими підрозділами: Запорізька, Рівненська, Южно‑Українська та Хмельницька АЕС, Аварійно‑технічний центр, Атомремонтсервіс, Атоменергомаш; ДП Східний гірничо‑збагачувальний комбінат; Державний концерн Ядерне паливо, Вугільна промисловість.

Виставка «Енергетика в промисловості - 2017» презентувала інноваційні розробки, енергозберігаючі технології, новітні зразки енергетичного, електротехнічного, світлотехнічного обладнання та приладів, кабельно‑провідникову продукцію, автоматизовані системи управління енергоресурсами для електроенергетики та інших виробничих галузей народного господарства.

Серед учасників - підприємства, які представляють світові бренди:
- Harbin Electric International Co., Ltd. (Китай); Sergi Transformer Protector (Франція); дочірнє підприємство EATON (Німеччина), Lapp Group (Німеччина), Siemens AG Berlin und München (Німеччина); Schneider Electric (Франція); Chint Electric Group (Китай); КАНЕКС Кроне Анлаген Експорт ГмбХ (Німеччина);

провідні вітчизняні компанії:
- АЛІТ, ДКС України, Електросистеми України, Завод Крупних Електричних Машин, Запоріжтрансформатор, НВКГ Зоря‑Машпроект, Котлотурбопром, АТ Сумський завод Насосенергомаш, Одескабель, Завод Південкабель, НВП Радій, Сумське НВО, Укрелектроапарат, SCaT ТМ.

Виставка «НАФТОГАЗЕКСПО - 2017» продемонструвала обладнання для розвідки, буріння, експлуатації нафтових і газових свердловин, запірно‑регулюючу арматуру та обладнання для промислових трубопровідних систем, компресорні станції, газоперекачувальні і газотурбінні агрегати, унікальні види хімічної апаратури, насосне, пневматичне, теплообмінне обладнання, гідравлічний інструмент та багато іншої продукції. Серед учасників - ABO Valve s.r.o. (Чехія), Dynomax Drilling Tools Inc., Drill‑Tek Mwd Services Ltd, EPСO Solutions Inc., McCoy Global (Канада); Geopartner Sp. Z o.o. (Польща), НВП Бурова техніка, ФИДМАШ (Білорусь), БК УКРБУРСЕРВІС, Укрнафтагазсервіс, Сумське НВО, НВП СЗХНО, Конотопський арматурний завод, БТФ‑КОЛТЮБІНГ, Харківський завод транспортного устаткування та інші.

Учасники виставки «MINING INDUSTRY EXPO - 2017» презентували сучасне гірничошахтне та збагачувальне обладнання, буровий інструмент, гідравлічне устаткування, конвеєрні системи, електротехнічне, насосне та компресорне обладнання, КВПіА, засоби та системи автоматизації та зв'язку гірничих підприємств. Серед іноземних учасників виставки: об'єднана експозиція під егідою Міністерства промисловості та торгівлі Чеської Республіки за участю 9 чеських виробників гірничого обладнання, серед яких: ALTA a.s., DUVAS‑UNI s.r.o., ENELEX spol. s.r.o., HANSEN ELECTRIC spol. s.r.o., OSC a.s., TDS ZAMPRA spol. s.r.o., TRANSROLL‑CZ a.s., ZAM‑SERVIS s.r.o., ŽDB DRÁTOVNA a.s., компанії T Machinery a.s., FITE a.s., польські виробники та постачальники гірничошахтних технологій: EHS Sp. z o.o., Sorbex PPHU Bogusław Soremski, TECH POL Sp. z o.o., Tranz‑Tel Sp. z o.o., WF PZL Zakład Doświadczalny Sp. z o.o., турецькі компанії ENV‑EX, Kale Conveyor, Şen Plastik, а також Teufelberger Seil Ges.m.b.H. (Австрія), Shijiazhuang Viture Import & Export Trading Co., LTD (Китай), Xiangtan Huaxing Material Co., Ltd. (Китай), ЛМЗ Универсал, ОАО (Нива‑Холдинг) (Білорусь).

Серед вітчизняних учасників - відомі виробники та постачальники гірничого обладнання: Валса ГТВ, Вієр Мінералс Україна, Вістек, НПК Гравікон, Дейта Експрес, ДАЗ, Дніпрофмаш, Енерсіс, ШКЗ Імпульс, Інвент Груп, Ковельсільмаш, МХМ Україна, Світло Шахтаря, Техпоставка, Цеппелін Україна та інші компанії.

В інших павільйонах МВЦ 7 - 9 листопада проходили виставки, присвячені питанням впровадження альтернативних джерел енергії та видів палива, енергозберігаючих технологій у будівництві та ЖКГ, модернізації інженерних мереж, екологічних заходів у промисловості. Одночасне проведення комплексу виставок суміжних галузей суттєво розширило горизонти промислового огляду продукції та призвело до значного збільшення кількості відвідувачів - більш ніж 13 000 фахівців. Серед них, переважно, керівники та висококваліфіковані спеціалісти підприємств, які мали на меті не тільки ознайомитись з експозиціями, але й знайти конкретні технології та обладнання для свого виробництва, провести попередні переговори щодо закупівлі продукції.

Ділова програма заходів за участю Міненерговугілля та учасників виставок охоплювала широкий спектр питань, присвячених стратегічному розвитку та ефективному функціонуванню галузей паливно‑енергетичного комплексу:

Електроенергетика
- Семінар «Прозорість для довіри. Як зробити енергетику доступною»;
- Круглий стіл «Реформа газової та електроенергетичної галузі - новий шанс для розбудови»;
- День атомної енергетики;
- Міжнародна конференція гідроенергетиків;
- Круглий стіл «Концепція Smаrt grіd та необхідність впровадження елементів Smаrt grіd - технологій в умовах реформування ринку електричної енергії»;
- Круглий стіл «Інтеграція ОЕС України до ENTSO‑E: ключові виклики та завдання»;
- ІV Всеукраїнський семінар інженерів‑енергетиків, присвячений обговоренню процесів трансформації енергоринку, ефективного функціонування об’єктів енергетики, кіберзахисту енергетичної інфраструктури.

Нафтогазовий комплекс
- Круглий стіл «Розроблення та імплементація законодавчих та нормативно‑правових актів у частині обліку природного газу та метрології на виконання закону «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного співтовариства;
- ІІ Київська конференція з сучасних методів буріння і збільшення видобутку нафти і газу «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці».

Гірничорудна та вугільна промисловість
- Наукова конференція «Основні напрями реформування вугільної промисловості України»;
- Семінар «Досвід використання стругового комплексу Caterpillar в умовах Західного Донбасу на прикладі шахти Степова ДТЕК ШУ Першотравенське».

Безпека об’єктів ПЕК
- Семінар «Стан та перспективи розвитку охорони праці та промислової безпеки»
- Три секції за галузевими напрямками: електроенергетика, нафтогазовий та вугільний комплекси