Выставка ТЕХНОЛОГИИ ЗАЩИТЫ Киев МВЦ

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ
ХІV МІЖНАРОДНОГО ВИСТАВКОВОГО ФОРУМУ
ТЕХНОЛОГІЇ ЗАХИСТУ/ПОЖТЕХ-2015

Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2015”З 22 по 25 вересня 2015 року відбулася провідна подія для України у сфері цивільного захисту, промислової та пожежної безпеки - ХІV Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2015”. Учасники виставкової частини заходу - близько 80 підприємств - українські виробники та представники іноземних компаній.

Форум організовано Державною службою України з надзвичайних ситуацій, ТОВ “Міжнародний виставковий центр” за підтримки Асоціації “Техногенна безпека і цивільний захист населення”. Мета заходу - демонстрація найкращих здобутків провідних вітчизняних та зарубіжних виробників у сфері протипожежного захисту, техногенної та промислової безпеки, аварійно - рятувального обладнання, засобів колективного та індивідуального захисту для подальшого їх використання у вдосконаленні матеріально - технічного забезпечення всіх підрозділів служб реагування на надзвичайні ситуації в Україні та безпосередньо в зоні проведення антитерористичної операції на сході країни.

Міжнародний виставковий форум Технології захисту/ПожТех-2015Урочиста церемонія відкриття пройшла за присутності почесних гостей та представників 98 акредитованих ЗМІ. По закінченні церемонії відкриття Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов оглянув експозицію “Технології захисту/ПожТех-2015” та детально ознайомився з новітніми технологіями, розробленими та представленими учасниками виставкового заходу. Також виставку та заходи ділової програми форуму відвідав заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Авер’янов Олег В’ячеславович.

Завдяки проведенню форуму в єдиному форматі разом з ХІІ Міжнародною спеціалізованою виставкою “Зброя та безпека” відбулася не просто виставкова подія, а масштабний бізнес- та науковий захід, присвячений повному комплексу питань безпеки держави. Про значимість такої події та її актуальність для країни і для кожного свідчить значна кількість відвідувачів - загалом більше 13000 фахівців, а окремо експозицію “Технології захисту/ПожТех-2015” відвідало близько 4500 спеціалістів (Канада, Литва, Туреччина, Ірак, Нідерланди, Китай, Польща, Італія, Німеччина, Корея, Таїланд, Азербайджан, Іспанія та Україна):

Профіль відвідувачів

Кількість, %

фахівці з проектування, монтажу і виробництва систем безпеки та раннього виявлення НС

15,8

інженери з техніки безпеки, охорони праці та екології, фахівці з капітального будівництва і постачання промислових підприємств

24,4

представники торгових, посередницьких організацій

16,3

представники інших державних та комерційних установ

6,6

керівний та особовий склад державних, комунальних, об'єктових аварійно - рятувальних служб і служб громадських організацій

7,5

співробітники структурних підрозділів ДСНС України та їх територіальних управлінь

17,6

представники обласних адміністрацій та центральних органів влади

11,8

Така велика кількість відвідувачів свідчить про активну позицію громадян у сфері індивідуальної і колективної безпеки як на виробництві, так і в повсякденному житті. Адже у всіх розвинених державах світу одним із найважливіших показників рівня розвитку та безпеки функціонування підприємства є стан пожежної безпеки, системи охорони праці та безпеки виробництва.

Програма Форуму налічувала численні інформаційно - навчальні та науково - практичні семінари і конференції. У рамках виставкового заходу Інститутом державного управління у сфері цивільного захисту була проведена XVІI Всеукраїнська науково - практична конференція рятувальників “Сучасний стан цивільного захисту України: перспективи та шлях до Європейського простору”, учасники якої обговорили питання реформування системи ДСНС України та технічного регулювання у сфері цивільного захисту в умовах адаптації законодавства України до європейських стандартів, питання щодо забезпечення ефективного навчання з питань цивільного захисту та розглянули актуальні проблеми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та шляхи їх розв'язання тощо.

Вченими Українського науково - дослідного інституту цивільного захисту було проведено круглий стіл “Дослідження пожеж. Сучасний стан та перспективи розвитку”. Учасники заходу обговорили перспективи подальшого функціонування дослідно - випробувальних лабораторій територіальних органів ДСНС України у напрямку дослідження пожеж. Були проаналізовані протиріччя, що зустрічаються в діючих нормативних документах про діяльність, що пов'язана із дослідженням пожеж, та можливі шляхи вирішення даної проблеми тощо.

Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2015”Заслуговує на увагу ще один захід ділової програми XIV Міжнародного виставкового форуму “Технології захисту/ПожТех-2015” - науково - практична конференція “Стандартизація - основа європейського майбутнього України”. Актуальність конференції, головним чином, зумовлена необхідністю налагодження співпраці між суб'єктами стандартизації для успішної реалізації умов Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Відкрив конференцію заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Авер’янов Олег В’ячеславович. Конференція пройшла за підтримки та за участю:
- заступника міністра економічного розвитку та торгівлі України Нефьодова Максима Євгеновича
- Голови підкомітету з питань підприємництва та технічного регулювання Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Кривошея Геннадія Григоровича
Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2015”та представників інших відомств:
- громадської організації “Рада технічних комітетів стандартизації України”
- Української асоціації якості
- Національного органу стандартизації України
- Української Асоціації “Укрелектрокабель”
- Громадської спілки “Міжнародна організація цивільного захисту України”
- Всеукраїнської громадської організації “Союз споживачів України”
- Управління ринкового нагляду Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів та інші.

Учасники виставкового форуму також проводили свої власні заходи. Так, Асоціацією “Техногенна безпека і цивільний захист населення” (Україна) були проведені науково - практичні семінари на теми “Інформаційна і психологічна підготовка населення до надзвичайних ситуацій соціального та воєнного характеру” та “Особливості впровадження територіальних автоматизованих систем централізованого оповіщення у зоні АТО”. Актуальність заходів зумовлена необхідністю належного технічного забезпечення для оперативного виконання мобілізаційних заходів та відсутністю належної інформаційної та психологічної підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях.

Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2015”Про іноземний досвід оцінки ризиків виникнення пожеж можна було дізнатись на семінарі ТОВ “Промислова безпека” (Україна). А ось про практичні рекомендації запобігання виробничим пожежам йшлося під час форуму, що був організований журналом “Охорона праці і пожежна безпека” Видавництва “МЕДІА - ПРО” (Україна).

Міжнародний виставковий форум Технології захисту/ПожТех-2015В рамках ХІV Міжнародного виставкового форуму “Технології захисту/ПожТех-2015” відбулося нагородження переможців відразу трьох конкурсів:
- Всеукраїнський конкурс спеціалістів з охорони праці та пожежної безпеки “Безпека праці - 2015”. Організатор - журнал “Охорона праці і пожежна безпека”;
- XII Конкурс на кращу протипожежну та аварійно - рятувальну продукцію у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки. Організатор - Державний центр сертифікації ДСНС України;
- ІІ Конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів та робіт у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки. Організатор - Український науково - дослідний інститут цивільного захисту.

Експозиційна частина була представлена кількома тематичними напрямками: “Пожежна безпека будівель, споруд та територій”, “Технічне оснащення пожежних та аварійно - рятувальних загонів”, “Індивідуальні засоби захисту”, “Охорона праці та промислова безпека”, “Ядерна та радіаційна безпека” та іншими.

Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех-2015”Сьогодні зростання практичного значення форуму «Технології захисту/ПожТех» обумовлено масштабами і специфікою негативної дії великої кількості небезпечних чинників. Це і природні, що посилюються внаслідок глобальних змін клімату, і техногенні, обумовлені як недосконалістю технологічних процесів багатьох галузей промисловості, так і недостатнім фінансуванням заходів з впровадження сучасних засобів безпеки.

Безумовно, все це вимагає постійного вдосконалення матеріально - технічного оснащення всіх підрозділів сил реагування на надзвичайні ситуації. Саме для цього виставка з пожежної та техногенної безпеки щорічно демонструє найкращі здобутки провідних вітчизняних і зарубіжних розробників та виробників у сфері протипожежного захисту, техногенної безпеки, засобів безпеки праці, аварійно - рятувального обладнання та засобів індивідуального і колективного захисту.

Міжнародний виставковий форум Технології захисту/ПожТех-2015Загалом, на XIV Міжнародному виставковому форумі “Технології захисту/ПожТех-2015” була представлена продукція близько 150 торгових марок із 18 країн (компанії - представники іноземних виробників склали четверту частину всіх учасників форуму). Серед них такі компанії, як “Атемлюфт - Газ Техніка”, “Вебком”, “Д - 33”, “Інтертрейд - Україна”, “Капітель - Дніпро”, “Пост - 01”, “Солдата - Україна”, “Стар Технолоджі”, “Статус - С” та інші.

Новинки були і у компаній - виробників: “Вишнівська взуттєва фабрика”, “Гідростиль”, “Марко Лтд”, “Мета”, “ОЗОН С”, “Пірена”, “Променергоремонт”, “Реаль”, “Спікард”, “Сталь - М”, “ПТО Талан”, “Тент Модуль”, “ДП “Харківський механічний завод” та інші. Варто відзначити, що під час роботи Форуму встановленими діловими контактами були задоволені майже всі компанії - учасники, що свідчить про високий рівень професіоналізму аудиторії відвідувачів.

Вищенаведені факти ще раз підтверджують високий рівень зацікавленості фахівців до новинок та інноваційних рішень у сфері протипожежного захисту, техногенної та промислової безпеки, аварійно - рятувального обладнання, засобів колективного та індивідуального захисту, охорони праці.
До зустрічі на XV Міжнародному виставковому форумі “Технології захисту/ПожТех-2016”!